GWARANCJA FUNKCJONALNOŚCI

Czy okleina drewnopodobna posiada pod spodem warstwę koloru nałożoną w procesie koekstruzji?
Proces koekstruzji polega na barwieniu w masie warstwy profilu PVC w oknach z kolorem jednostronnym. Dzięki zastosowaniu tej technologii w Oknach z Krakowa nawet po głębokim zarysowaniu usterka nie będzie widoczna i nie będzie potrzeby wymiany całego skrzydła okiennego. Zatem brak tej technologii również może skutkować problemami dla Klientów.

Czy oferowany system profili został gruntowanie sprawdzony w praktyce pod względem trwałości?
Stosowane w Oknach z Krakowa profile VEKA cechują się wyjątkową stabilnością barwy, co powoduje, ze po wielu latach użytkowania wyróżniają się niezmiennością koloru. Natomiast przy źle dobranych proporcjach chemicznych w niektórych profilach może następować blaknięcie koloru, jak również proces żółknięcia profili.

Czy profil posiada odpowiednią grubość ścianek zewnętrznych?
OKNA z Krakowa jako nieliczne w kraju są wykonane w systemie zgodnym z rygorystyczną niemiecką normą DIN narzucającą odpowiedni kształt komór, w tym m.in. 3 mm grubość wszystkich ścianek zewnętrznych profili. Gwarantuje to Klientowi wysoką trwałość okien, a w szczególności odporność profili na częste w naszym klimacie duże dobowe wahania temperatur.

Czy wzmocnienia profilu są ze stali ocynkowanej i czy mają wymaganą grubość?
OKNOPLAST-Kraków stosuje w swoich oknach wzmocnienia o minimalnej grubości 1,5 mm. Wzmocnienia o mniejszej grubości mogą okazać się niewystarczające do odpowiedniej sztywności konstrukcji okna, co może skutkować odkształcaniem się profilu i wypaczaniem okien, natomiast brak stali ocynkowanej może doprowadzić do korozji wzmocnienia i utraty właściwości wzmacniających.

Czy okucia posiadają nowoczesne rozwiązanie mikrowentylacji?
W Oknach z Krakowa mikrowentylacja w rozwórce ma 13 mm szczeliny, co zapewnia odpowiedni poziom wymiany powietrza w pomieszczeniu. Ponieważ nasze mieszkania narażone są na wysoki poziom wilgoci (ze względu na gotowanie, pranie, a nawet oddychanie), brak odpowiedniej wentylacji może spowodować zawilgocenie pomieszczeń.

Czy okucia posiadają wygodną blokadę przeciw zatrzaśnięciu okna przez przeciąg?
To standardowe wyposażenie Okien z Krakowa jest praktycznym rozwiązaniem pozwalającym na zapobieganie tego typu przypadkom. Jego brak może spowodować samoczynne i gwałtowne zamknięcie się okna lub balkonu, w efekcie doprowadzając do rozbicia szyby, i wiążącej się z tym kosztownej naprawy.

F.H.U. Baszyńska - Dudek
PARTNER HANDLOWY
OKNOPLAST - KRAKÓW

Biura Handlowe:
Głogów
ul. Morcinka 8, tel. 76 834 13 87

biuro@okna.glogow.pl